לחץ כאן כדי להתחבר למערכת


עמוד הבית
גלריות
יצירת קשר


אודות בית הספר
דבר ההנהלה
חזון בית ספרי
מנחם בגין ז"ל
בעלי תפקידים
תקנון בית הספר
לוח צלצולים
רשימת המחנכים
רשימת רכזי המקצוע
תכנון חברתי
התוכנית הייעוצית בביה"ס
החטיבה העליונה – מידע כללי
חטיבת הביניים - מידע כללי
מידע להורים
חוזרים להורים
מקצועות לימוד
שכבות
שכבה ז'
שכבה ח'
שכבה ט'
שכבה י'
שכבה יא'
שכבה יב'
כיתות מופ"ת
שכבה ז'
שכבה ח'
אירועים ופעילויות
תמונות של"ח
תוכניות לימוד
מתמטיקה
מקצועות לימוד בחטה"ב
הנהגת הורים מוסדית
שינויים מתבקשים בהסדרי תעבורה בסביבת בית ספר תיכון ע"ש בגין
הנדון: מזנון בית הספר
הסעות תלמידים
כתבו עלינו בעיתון
פרוייקט קדם עתידים
מצגת קדם עתידים לתלמידים
מועצת תלמידיםכל הדפים

מחזור שניכ"ד בחשון תשע"ה                                                                                                                          17/11/2014

 

לכבוד,                                                                                                                                                 תלמידי שכבה ז' והוריהם

 

הנדון: פרויקט "ניצוצות" – מחזור מס' 2

ביום שישי התקיים אירוע שיא לסיום המחזור הראשון של פרויקט "ניצוצות".                            

בחלקו הראשון של הבוקר התקיימה בימת תוצרים בה הציגו התלמידים והמנחים את הפעילות שחוו.                                                                             בחלקו השני הרצתה המדליסטית האולימפית, יעל ארד על הנחישות וההתמדה כמפתח להצלחה.   הבוקר החוויתי, מהנה ומעשיר. ביום שישי הקרוב, 21/11/14, נתחיל בפעילות המחזור השני וההתרגשות בעיצומה....

להלן רשימת ה"ניצוצות" שיתקיימו במחזור זה:

**האקרים ופריצה למחשבים – אבטחת מידע

   הידעתם שיש נשים שהן האקריות מהטובות ביותר בעולם? בואו ללמוד, איך פורצים לאתרים!!!, לא באמת, בניצוץ נלמד כיצד ניתן להגן על אתרים, מחשבים, והפרטיות של המידע שלכם. בניצוץ נבין מדוע אנשים פורצים למערכות מחשב, ונחשף למשחק "חתול ועכבר" שקים.. ארז רבינא.

**איך שיר נולד                                                                                             

בניצוץ נכתוב שיר בנושאים הקרובים לליבנו, על אהבה על החיים או על כל מה שמעניין אתכם. כל אחד יכתוב כמה שורות, ניקח את הרעיונות ונבנה שיר בסגנון פופ, נלחין אותו וננגן אותו בכלים שתביאו. נלמד איך כותבים שיר לפי מבנה, איך השיר מוקלט יוצא להפקה מוסיקלית ועד שהוא מגיע לרדיו.       נדבר על התעשייה המוסיקלית ואיך היא עובדת, איפה מוצאים שירים, בסגנון כתיבה פופולארי.

ניצוץ מוזיקלי עם נדב אסולין.

**עידן המכונות הרפואיות – פיתוח מוצרים ביו - מכאניים

מערכת הבריאות דורשת טכנולוגיות חדשות כדי להציל חיים ולרפא אותם. בניצוץ ניסקור את העולם המיוחד הזה שבונה טכנולוגיה כדי שתושתל בגוף האדם.וגם נבחן איך בונים פרויקטים כה מורכבים.  ניצוץ בריא עם ניר ארמוני.

**איך להפוך כל יום ל- WOW

נעשה סרטון השראה של 60 שניות על כל אחת, סרט שבו אתן תהיו הכוכב/ת! 24 שעות מחלום למציאות דרך עוגת שוקולד. ניצור יחד תמונת השראה. ונקבל מפתחות להגשמת חלומות. חלום WOW עם מירה גרוס.

**הקסם בתהליך שבין רעיון או תסריט לתוצאה הסופית

הניצוץ עוסק בקסם המיוחד בתהליך ההפיכה של רעיון לכדי תסריט ולבסוף סדרה או סרט. מדהים לראות בכל פעם מחדש שהמציאות היום יומית הינה חלק חשוב ומשמעותי בתוצאה הדמיונית הנוצרת לבסוף.ניצוץ קסום עם מוש דנון.

**קראטה והגנה עצמית

קראטה והגנה עצמית. שיטות עבודה עם הגוף והנפש. הקניית בטחון עצמי, קואורדינציה. איך להגיב ומה המגבלות, תרגילי הרגעות ושליטה עצמית, צעקות והרגעות...שחרור מתפיסות, לתת מכות בכמה תרגילים בסיסיים. ניצוץ חזק עם ישראל רוזן.

**הנעה בהנאה – קבוצת רכיבה על אופניים

נבנה קבוצה של רוכבי אופניים, נדבר על התנהלות של קבוצה, תיקונים ותמיכה אחד בשני, איך שומרים ומחזקים אחד את השני. שיפור כושר ויכולת, הטכניקה של הרכיבה. נדבר על חלקים של אופניים ועל תיקונים, ויציאה לשטח לרכיבה במסלול אופניים אתגרי, עם...אבי בר זוהר.

 

**איך עושה מטוס – על מערכות כלי טייס

מטוסים כבדים מהאוויר ולמרות זאת הם לא נופלים (בדרך כלל). בניצוץ נלמד על אווירודינמיקה של כל טייס (מטוסים מסוקים מזלטים טילים וכ"ו), נבין איך מאזנים כלי טייס. ואלו מערכות פועלות בהם. ניצוץ שעף על עצמו עם יוסף שרייבר.

**האדם והחיידקים סביבו – מיקרואורגניזמים בעולמנו

היכן מסתתרים החיידקים סביבנו ומאיפה הם מגיעים? מה מאפיין אותם? מתי הם טובים לנו ומתי מזיקים?                                                               אנשי המדע העתידיים מוזמנים ללמוד מיהם המיקרואורגניזמים שיש סביבנו, כיצד מגדלים אותם, מהם ההבדלים ביניהם ומדוע כל כך חשוב לשמור על הניקיון. מסע לעולם של יצורים חיים שעוד לא הכרתם עם יהודה ספיר. ניצוץ ומיקרוסקופ.

 

**מנדלות – יצירה בצבע לתוך שקט פנימי

מנדלה היא שרטוט סמלי המורכב מעיגול ובתוכו – עולם שלם של דוגמאות וסימנים. המַנְדָּלָה מסמלת את היקום ואת נפש האדם. אנו ניצור יחד מנדלה עם צבעים ססגוניים על דף, בלי תכנון או מחשבה, ודרך היצירה ננסה להיכנס לתוך הנפש. יצירה, שקט פנימי ושחרור בהדרכתה של גליה ישורון. ניצוץ יצירתי מעולם אחר.

**סנדלר של ערוצים – איך מקימים ערוצי טלויזיה

הקמת ערוץ טלוויזיה חדש דורשת מרכיבים שונים ורבים בין היתר איתור התחום בו יעסוק הערוץ ויהיה חדש ומעניין, הפקת הערוץ, איתור האנשים המתאימים, רכש של הציוד הנדרש, קידום האתר כך שאנשים ישתמשו בו, תכנון לוח משדרים ועוד. בניצוץ נקים ערוץ טלוויזיה חדש עליו יוחלט בקבוצת הניצוץ. אודי מירון – תופר אתכם ערוצים בטלוויזיה.

**הלוחשת לסוסים – טיפול רפואי לסוסים ווטרינריה

גם לסוסים יש כאב שיניים, כאב גב. גם הם צריכים לקבל טיפול רפואי הולם וגם רפואה מונעת, בדיוק כמו כולנו. אך איך מתקשר הווטרינר עם הסוס? איך הוא בונה עמו יחסים ואמון? כל השאלות והתשובות במפגשים מלאי אהבה לחיות עם בר איתן-וייסמן, ניצוץ בארבע רגליים.

**על כלבים ואנשים – עולמם של הכלבים בעולמנו

חשבתם פעם למה נקרא הכלב חברו הטוב של האדם? בואו הצטרפו לניצוץ העוסק במקומו של הכלב בחיינו, בדרכי אילוף שונות (ומשונות?!), בפסיכולוגיה, יחסים וכשכושים בזנב. ניצוץ חיות הבית עם ניב אורן.

**ללמוד בלי לזוז מהכורסא – מציאות מדומה בחינוך

האם יתכן שבעוד כמה שנים נוכל לשבת בכורסא בבית וללמוד כאילו אנחנו בבית הספר? נוכל מבלי לצאת מהבית, לפגוש חברים, ללמוד ממורים שנמצאים במדינות אחרות, לשחק ולהבחן כל זאת בלי לקום מהכורסא. בניצוץ נבחן האם טכנולוגיית המציאות המדומה (virtual reality) תתפתח כך שלשבת בבית ולצאת לבלות (בו זמנית) יהיה אפשרי, אך בעיקר נבחן האם זה רצוי – האם נרצה ללמוד מרחוק.         הניצוץ מועבר על ידי יואב ארמוני.

  קראו עם הילדים, היכנסו לאתר המנחה (במידה ויש לינק). לאחר שבחרתם – היכנסו לאתר "ניצוצות"             

בחירת "ניצוצות"                בביה"ס                  מחזור מס' 2.

 

שימו לב שיש לדרג עדיפויות וללחוץ כל "שלח" על מנת שהטופס יעודכן.

בהצלחה,

רוחל'ה טל

מנהלת תיכון דרכא

ע"ש מ.בגין – גדרה

רונית ארנון

מנהלת חטה"ב

מרינה פוליקובסקי

רכזת שכבת ז'

צוות שכבת ז'

מירי, זהבה, איילת, יעל,

גילה, טלי וראובן

 

 


למעלה הדפסה שלח RSS Bookmark and Share


כל הזכויות שמורות לאוריג`ין בע"מ פותח ע"י schooly אתרים לבתי ספר